Nëna përdor ditëlindjet e fëmijëve për lotarinë dhe fiton plot 1.4 milion dollarë

Një grua nga Illinois shënoi një xhekpot prej 1.4 milionë dollarësh në lotari me një biletë që bleu duke përdorur numrat e ditëlindjes së fëmijëve të saj.

Lojtarja, e identifikuar me pseudonimin “Mami me fat”, u tha zyrtarëve të Lotarisë së Illinois se ajo përdori ditëlindjet e fëmijëve të saj për të blerë një biletë Lotto të Lucky Day në internet dhe kontrolloi rezultatet gjatë një seance prindërimi natën vonë.

“Fëmija im u zgjua duke qarë dhe pasi e futa përsëri në shtrat, pata probleme të flija përsëri. Kështu që për të kaluar kohën, hapa aplikacionin e lotarisë në telefonin tim dhe nuk mund ta besoja kur më tregoi se kisha sapo fitova 1.4 milionë dollarë!”, tha fituesja.

Ajo e dinte që numrat ishin me fat edhe para se të fitonte xhekpotin.

“Kam luajtur Lotto Lucky Day aty-këtu, dhe kur e bëj, përdor ditëlindjet e fëmijëve të mi si numrat e mi me fat”, tha ajo. “Unë kam punën më të mirë në botë: jam një nënë që rri në shtëpi dhe tashmë ndihem shumë me fat dhe e bekuar për vendin ku jam në jetë, por sot, fjala ‘fat’ mori një kuptim krejt i ri.”

Sakaq, fituesja tregoi se ishte veçanërisht një ditëlindje që doli të ishte numrat më me fat nga të gjithë./abcnews.al

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>