KOSOVA
  29 minuta më parë

  Goditet me sende të forta avokati i Sali Berishës, Sokol Mëngjesi. Autorët ishin tre persona

  Dhunohet me sende të forta avokati i ish-kryeministrit Sali Berisha, Sokol Mëngjesi. Ngjarja ka ndodhur…
  KOSOVA
  1 orë më parë

  “Reuters”: Kosova përgatitet të strehojë 300 të burgosur nga Danimarka, ngritën shqetësime për të drejtat e njeriut

  Në një burg në Kosovën lindore, po zhvillohen plane për të larguar të gjithë të…
  KOSOVA
  1 orë më parë

  Konjufca: Ditët e fundit janë zvogëluar shanset për shpërndarjen e Kuvendit

  Kryetari i Kuvendi të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se marrëveshja për të shkuar në…
  SPORT
  1 orë më parë

  Publikohet lista e kombëtares U21

  Shqipëria U-21 do të luajë ndeshjen e shtyrë ndaj Malit të Zi U-21, e vlefshme…
  KOSOVA
  2 orë më parë

  BIK-u thotë se këtë vit 1576 besimtarë do të shkojnë në haxh

  Këshillat e Bashkësisë Islame i Kosovës kanë filluar përgatitjet për nisjen e besimtarëve për në…
  KOSOVA
  2 orë më parë

  Avokati i Krasniqit, Ellis: Një dëshmitar ka thënë se i kujtohet që Rugova i është referuar UÇK-së si “lojë serbe”

  Në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, mbrojtësi i këtij…
  KOSOVA
  3 orë më parë

  Sanduloviq ironizon keq me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq

  Politikani serb, Nikola Sanduloviq, i cili vazhdimisht përndiqet nga shteti serb për shkak të vizitës…
  KOSOVA
  3 orë më parë

  RAI3 nuk i ndahet marrëveshjes Rama-Meloni, tregon kush po i ndërton 2 qendrat e pritjes së emigrantëve në Lezhë

  Emisioni investigativ ‘Report’ i RAI3 në Itali do t’i rikthehet sërish marrëveshjes Rama-Meloni mbi emigrantët,…
  KOSOVA
  4 orë më parë

  Shoqata e Gazetarëve Europianë në Shqipëri thirrje policisë: Arrestoni personat që hodhën molotov ndaj mediave

  Shoqata e gazetarëve Europian seksioni shqiptar ka shprehur shqetësimin për protestën e djeshme para bashkisë…
  KOSOVA
  4 orë më parë

  VIDEO/ Tuneli i Llogarasë drejt përfundimit, Rama publikon pamjet: Do t’ju çojë në jug sa hap e mbyll sytë

  Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale pamje nga tuneli i Llogarasë.…

  BUJQËSI

   BUJQËSI
   26 Mars, 2024

   Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë kërkon gatishmëri nga institucionet dhe fermerët për parandalimin e sëmundjes “Mortaja Afrikane e Derrit”

   Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka kërkuar nga fermerët që mbajnë derra në fermat e tyre të ngritin nivelin e…
   BUJQËSI
   25 Mars, 2024

   Peci, fermerëve: Mos mashtroni në deklarime, sepse ka pasoja ligjore

   Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ka paralajmëruar fermerët që të jenë të sakt me deklarimet për subvencione. Në të kundërtën,…
   BUJQËSI
   23 Mars, 2024

   Ministri Peci përcjellë nga afër procesin e mbjelljes së patateve në Pestovë të Vushtrrisë

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, përcolli nga afër realizimin e mbjelljes së 10 hektarëve me patate…
   BUJQËSI
   22 Mars, 2024

   Ministria e Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural njofton fermerët se është koha për mbjelljen e patates

   Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, ka njoftuar të gjithë fermerët se është koha për mbjelljen e patates, teksa…
   BUJQËSI
   21 Mars, 2024

   Ministria e Bujqësisë shënon Ditën Ndërkombëtare të Pyjeve, demonstrohen teknologji inovative që i posedon APK-ja

   Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZhR), në bashkëpunim me FAO-n, kanë shënuar Ditën Ndërkombëtare të Pyjeve, në Parkun…
   BUJQËSI
   21 Mars, 2024

   Peci: Çdo cent i shpenzuar nga Institucioni që unë drejtoj, ka adresë të qartë dhe të verifikueshme

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka thënë se bujqit dhe fermerët janë shpërblyer për punën e…
   BUJQËSI
   21 Mars, 2024

   Faton Peci e quan histori suksesi aktivitetin e Bekim Vokrrit në bujqësi

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka vizituar sot njërin nga bujqit që ai e quan histori…
   BUJQËSI
   19 Mars, 2024

   Peci thotë se për tre vjet ka ndryshuar rrjedhën e sektorit të bujqësisë në Kosovë

   Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se për tre vjet qeverisje ka arritur ta…
   Ballina
   RadioDrini
   Video
   Këmbimi
   Moti
   error: Ku po shkon !!

   Adblock Detected

   <script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>