Menduh Thaçi thotë se gara për president është pa produkt për shqiptarët

Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi, i cili po garon bashkë me Frontin Evropian në zgjedhjet parlamentare të 8 Majit në Maqedoninë e Veriut,  ka komentuar  rezultatin e rundit të parë të zgjedhjeve presidenciale.

Duke folur në Euronews Albania për numrin e votave që mori kandidati i BDI Bujar Osmani përballë Arben Taravarit të VLEN, Thaçi thotë se e përafërsisht e kishte pritur një rezultat të tillë.

“Rezultati i zgjedhjeve është i tillë që neve na mundëson dyfishin e mandateve në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, që janë pasë 10 ditëve. Pritshëmëritë ishin të sakta, për shkak se te shqiptarët ne ngadhënjyem me një rezultat të thellë dhe po ashtu pritshmëritë për te maqedonasit dolën në shesh, opozita maqedonase dhe grupime nacionaliste rreth saj i fituan zgjedhjet bindshëm. Por, këtu ka një dallim. Te shqiptarët zgjedhjet presidenciale janë si gara pa produkt dhe dalja e tyre, sado që ne kemi tentuar t’i mobilizojmë, nuk është edhe aq e madhe, ndërsa te zgjedhjet parlamentare edhe te shqiptarët gara është me produkt, del qeveria. Unë besoj se rezultati do të jetë shumë më i mirë, shumë më i volitshëm” ka thënë Thaçi.

Lajmet Menduh Thaçi thotë se gara për president është pa produkt për shqiptarët >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>