Gjendet edhe trupi i pajetë i djalit 3-vjeçar që u mbyt me të ëmën në Bunë, vijojnë kërkimet për gjetjen e trupit të Alma Arrazit

Është gjetur trupi i pajetë i djalit 3-vjeçar që u mbyt në lumin Bunë së bashku me të ëmën, Alma Arrazi dhe dy motrat e tij, të moshës 9 dhe 8-vjeçe.

Bëhet me dije se trupi i 3-vjeçarit është gjetur nga forcat RENEA në afërsi të fshatit Oblikë të njësisë Ana e Malit.

Ndërkaq tashmë vijojnë kërkimet në lumin Bunë për gjetjen e trupit edhe të Alma Arrazit, për të cilën ende nuk ka asnjë gjurmë. Operacioni nuk është ndërprerë as gjatë orëve të natës ku polumbarë, forcat e ushtrisë si dhe peshkatarë të zonës kanë kërkuar përgjatë shtratit të lumit.

Pasditen e së hënës u gjet trupi i pajetë i vajzës së dytë të familjes. Vajza 8-vjeçare u gjet rreth 100 m larg nga ura e vjetër e lumit Bunë ku dyshohet se 39-vjeçarja dhe tre fëmijët u hodhën në lumë. Pritet ekspertiza mjekoligjore për të parë nëse e mitura ka shenja dhune.

Ndërkohë në shkollën “Ndre Mjeda” në Shkodër ku mësonin dy motrat mëngjesi nisi i trishtë. Shokë dhe shoqet e klasës dhe prindër me lot në sy vendosën lule ndërsa janë shprehur të trishtuar për ngjarjen e rëndë.

Ndërkohë sot babai i tre fëmijëve i akuzuar për dhunë në familje me pasojë vetëvrasjen del sot para gjykatës për tu njohur me masën e sigurisë. Familjarë të 31-vjeçarit kanë deklaruar se Erdgys Arrazi nuk është person i dhunshëm dhe nuk i ka keqtrajtuar bashkëshorten dhe fëmijët e tij.

Kërkimet në lumin Buna nisën mbrëmjen e së shtunës kur një peshkatar i zonës gjeti trupin e pajetë të vajzës së madhe të familjes. Aksioni është shtrirë edhe në territorin e Malit të Zi pasi mendohet se rrjedha e ujit mund t’i ketë çuar trupat përtej kufirit.

Çifti Arrazi kishin 10 vite të martuar dhe kohët e fundit kishin patur debate ndërsa 39-vjeçarja kishte mësuar se bashkëshorti e tradhtonte.

Lajmet Gjendet edhe trupi i pajetë i djalit 3-vjeçar që u mbyt me të ëmën në Bunë, vijojnë kërkimet për gjetjen e trupit të Alma Arrazit >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>