Peci: Gratë fermere gjatë vitit të kaluar përfituan grante në vlerë të 7.2 milionë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit, Rural, Faton Peci, ka bërë të ditur se gjatë vitit 2023 nga programi i granteve që ka ndarë MBPZhR-ja, 7.2 milionë euro nga këto grante kanë shkuar për fermere gra, raporton Ekonomia Online. Derisa nga programi i pagesave direkte/ subvencioneve për gjatë tri viteve te qeverisjes kanë përfituar 4026 fermere gra, në vlere rreth 8 milionë euro…

Source

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>