Ministri Peci përcjellë nga afër procesin e mbjelljes së patateve në Pestovë të Vushtrrisë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, përcolli nga afër realizimin e mbjelljes së 10 hektarëve me patate nga ana e bujku Sadik Abiti nga fshati Pestovë i komunës së Vushtrrisë. Peci ka thënë se fermerët e Vushtrrisë janë shpirti i Vushtrrisë që i japin frymë ekonomisë së kësaj zone. Ministri ka njoftuar se vazhdon të jetë i hapur Programi për Pagesa Direkte /

Source

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>