Ministria e Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural njofton fermerët se është koha për mbjelljen e patates

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, ka njoftuar të gjithë fermerët se është koha për mbjelljen e patates, teksa ka dhënë disa këshilla rreth mbjelljes së këtij produkti ushqimor. Një rëndësi shumë e madhe në mbjelljen e patates, theksohet se është përgatitja e tokës për mbjellje, raporton Ekonomia Online. “Operacioni kryesor i lëvrimit të tokës është metoda më adekuate e…

Source

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>