Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë kërkon gatishmëri nga institucionet dhe fermerët për parandalimin e sëmundjes “Mortaja Afrikane e Derrit”

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka kërkuar nga fermerët që mbajnë derra në fermat e tyre të ngritin nivelin e biosigurisë. Duke u bazuar ne situatën epidemiologjike të raporteve të publikuara ne WOAH (Organizata Botërorë për Shëndetin e kafshëve ), thuhet se ka lajmërime për shpërthime të sëmundjes Mortaja Afrikane e Derrit ne shtetet përreth. “Në Shqipërisë dhe Malit te Zi tek popullata e…

Source

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>