Mungesë kuorumi, dështon miratimi i komisionit hetimor për tenderët njëburimorë

Në mungesë kuorumi, Kuvendi i Kosovës ka dështuar të miratojë themelimin e komisionit hetimor parlamentar për tenderët njëburimorë.

Në sallë ishin të pranishëm 63 deputetë, ndërsa në votim morën pjesë 26 përfshirë edhe Konjufcën që votoi pro themelimit të këtij komisioni.

Sipas propozimeve të partive, nëse do të themelohej komisioni, kryesuese do të ishte Hykmete Bajrami nga LDK, zv/kryesues Hajdar Beqa nga PDK ndërsa anëtarë do ishin Abelard Tahiri, Besian Mustafa dhe Pal Lekaj.

Shefja e Grupit Parlamentar të VV’së, Mimoza Kusari- Lila ka thënë se ky grup parlamentar nuk do të propozojë emra, ndonëse ju takojnë pesë.

Ky komision u vu në votim në seancën e mbajtur sot në Kuvend e cila u thirr nga LDK.

Kryekuvendari Konjufca bëri të ditur se mandati i komisionit parlamentar hetimor është 6 muaj dhe parashihet t’i ketë 11 anëtarë.

Lajmet Mungesë kuorumi, dështon miratimi i komisionit hetimor për tenderët njëburimorë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>