Mbi 18 milionë euro vlera e domateve dhe patateve të importuara nga Kosova

Instituti GAP ka publikuar të dhëna lidhur me importin e pemëve dhe perimeve gjatë vitit të kaluar në vend. Sipas kësaj infografike, gjatë vitit 2023 për importin e domateve dhe patateve janë shpenzuar mbi 18 milionë euro, raporton Express. Vlera e importit të mollëve arrin 5.6 milionë euro, e qepëve 4.8 milionë, e rrushit 3.4 milionë dhe dardhave 2.1 milionë. Për kultivimin e këtyre pemëve dhe…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>