Incidente para bashkisë së Tiranës, protestuesit hedhin bomba molotov, ndërhyn policia

Para bashkisë së Tiranës po zhvillohet protesta e katërt e thirrur nga opozita dhe aktivistët për Mbrojtjen e Teatrit, pas arrestimeve të disa ish-zyrtarëve për korrupsion dhe abuzime me fondet publike.

Njësoj si në tre tubimet e para, edhe sot protestuesit kanë hedhur bomba molotov në drejtim të bashkisë së Tiranës, tymuese, por nuk kanë munguar as frutat si mollë e portokalle.

Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj dhe marrjen e tij të pandehur nga drejtësia.

Protesta e kësaj të premte është planifikuar të zgjasë në kohë, ndryshe nga tre të kaluarat që janë mbyllur brenda 60 minutave.

Lajmet Incidente para bashkisë së Tiranës, protestuesit hedhin bomba molotov, ndërhyn policia >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>