Hoti-Kurtit: Kur Kosova koordinohet me aleatët anëtarësohet, nuk kushtëzohet

Ish-kryeministri, njëherësh deputet nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit dhe qëndrimit të kryeministrit Albin Kurti se nuk e pranon kushtëzimin për themelimin e Asociacionit në këmbim të anëtarësimit në Këshill të Evropës.

Hoti ka publikuar një listë prej 14 organizatave ku është anëtarësuar Kosova dhe ka thënë se kur koordinohesh me aleatët nuk kushtëzohesh por anëtarësohesh.

Postimi i plotë i Avdullah Hotit:

Kur Kosova KOORDINOHET me aleatët, ANËTARËSOHET … NUK KUSHTËZOHET.

1. Council of Europe Development Bank – qershor 2013

2. Council of Europe Venice Commission – qershor 2014

3. Organisation internationale de la Francophonie – nëntor 2014 (vëzhgues)

4. South-East European Cooperation Process – maj 2015

5. European Qualifications Frameëork Advisory Group – dhjetor 2015

6. International Amateur Radio Union – dhjetor 2015

7. Permanent Court of Arbitration – janar 2016

8. European Federation of Journalists – janar 2016

9. International Consumer Protection and Enforcement Netëork – prill 2016

10. Association of Central and Eastern European Election Officials – shtator 2016

11. Egmont Group of Financial Intelligence Units – shkurt 2017

12. International Federation of Arts Councils and Culture Agencies – shkurt 2017

13. World Customs Organization – mars 2017

14. Bureau of International Expositions – mars 2017

Lajmet Hoti-Kurtit: Kur Kosova koordinohet me aleatët anëtarësohet, nuk kushtëzohet >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>