Burri thyen rekordin Guinnes, vesh 10 bluza në 15 sekonda

Një burrë nga Idaho theu një rekord botëror Guinness duke veshur 10 bluza në 15.03 sekonda.

David Rush, i cili ka thyer më shumë se 250 Rekorde Botërore Guinness, më parë ka realizuar të njëjtën arritje në 15.61 sekonda për një “#GWRchallenge” javore në mediat sociale në 2020.

Rush zyrtarisht mori rekordin për kohën më të shpejtë për të veshur 10 bluza duke veshur të gjitha bluzat e kërkuara me kohën 15.03 sekonda.

Më parë ai fitoi rekordet për shumicën e bluzave të veshura në një minutë (ekip me dy) dhe shumicën e bluzave të veshura në 30 sekonda (ekipi me dy), duke u bashkuar me gruan e tij, Jennifer, për të dy rekordet.

Rush po ndjek qëllimin për të mbajtur titujt më të njëkohshëm të rekordeve botërore Guinness. Rekorderi italian Silvio Sabba aktualisht mban vendin e parë me 182 tituj dhe Rush po arrin me një total prej 164./abcnews.al

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>