Boronica me peshën më të madhe në botë rritet në Australi

Një kompani australiane e frutave theu një rekord botëror Guinness duke rritur kokrra të kuqe me peshë 7 kg dhe 200 gramë.

Një gjykatës i Guinness ekzaminoi boronicat e rritura nga Costa Berries në Corindi, New South Wales, dhe konfirmoi se ishte boronica më e rëndë në botë.

Brad Hocking, kreu i ekipit që rriti manaferrën, tha se ajo u zgjodh në nëntor të vitit të kaluar dhe u mbajt e ngrirë ndërsa kompania komunikonte me Rekordet Botërore Guinness .

Boronica është varieteti i ri Eterna i zhvilluar nga Costa Berries.

Hocking tha se ekipi i tij nuk ka vendosur se çfarë të bëjë me kokrrat e kuqe tashmë rekord.

“Ne të gjithë e shikojmë herë pas here dhe buzëqeshim,” u shpreh ai. “Unë nuk mendoj se një smoothie do të ishte fati i duhur për to.”/abcnews.al

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>