Begaj uron Berishën: “Moment historik për komunitetin shqiptar në ShBA”

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, uron Violetta Berishën për betimin si Kryetare e Bashkisë së Fairview, New Jersey.

Me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, i pari i shtetit shqiptar shprehet se ky është një moment historik jo vetëm për Berishën, por edhe për komunitetin shqiptar në ShBA.

“Suksesi i saj si gruaja e parë shqiptare që merr një detyrë të tillë është një model frymëzimi dhe krenarie”, u shpreh mes tjerash presidenti Begaj.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>