UEFA prezanton Kombëtaren me flamurin e UÇK-së

Kombëtarja shqiptare e futbollit do jetë pjesë e finaleve të Euro 2024, kompeticion që zhvillohet në Gjermani nga 14 qershori deri në 14 korrikun e këtij viti.

Të shortuar në Grupin B, kuqezinjtë e Sylvinhos “peshkuan” emra si Spanja, Italia dhe Kroacia.

Paçka se jemi në “grupin e ferrit”, tanët pritet të jenë surpriza e Gjermanisë.

Tanimë UEFA në faqen e saj ka publikuar disa fotografi nga rrugëtimi i kuqezinjve drejt eventit, duke rikthyer emocione të forta për tifozët. Ndër foto e zgjedhur nga UEFA nuk mungon as Mirlind Daku me flamurin e UÇK-së.

“Drejt Gjermanisë në verë”, shkroi UEFA.

1732199029

Lajmet UEFA prezanton Kombëtaren me flamurin e UÇK-së >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>