Gjatë këtij viti, 600 euro do të jetë subvencionimi i MBPZhR-së për një hektar me kultura perimore

Në vitin 2024 subvencionimi për një hektar të mbjellë me speca do të jetë 600 euro, që është rritje për 100 euro, ka bërë të ditur ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci. Me një shumë të njëjtë do të përkrahen dhe sipërfaqet e mbjella me domate, fasule, tranguj, qepë e hudhra. Ministri Peci ka prezantuar Programin për Pagesa Direkte 2024, gjatë një vizite në Rahovec…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>