VIDEO/ Gol shqiptar në Bundesliga, talenti Brajan Gruda gjen rrjetën

Talenti me origjinë shqiptare, Brajan Gruda gjeti rrugën e rrjetës në ndeshjen e Bundesligës me fanellën e Mainc, në triumfin 4-0 që skuadra e tij arriti në shtëpi ndaj Darmshtad.

19-vjeçari ishte titullar në këtë përballje, teksa në minutën e 60-të shënoi golin e dytë të sfidës, pas asistit të Burkard.

Ky ishte goli i dytë në këtë sezon për Grudën, i cili është aktivizuar 23 takime, si dhe ka regjistruar edhe 2 asiste.

Vlen të theksohet fakti se Gruda momentalisht është pjesë e kombëtares U-21 të Gjermanisë, teksa drejtuesit e Federatës Shqiptare të Futbollit, janë duke punuar për ta bindur 19-vjeçarin që në të ardhme të zgjedhë të veshë fanellën e Kombëtares A të Shqipërisë.

Një interesim special për Grudën ka shprehur edhe vetë trajneri Silvinjo, që duket se e ka në preferencat e tij talentin me origjinë nga Shkodra.

Lajmet VIDEO/ Gol shqiptar në Bundesliga, talenti Brajan Gruda gjen rrjetën >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>