Shpërndante fotografi e video intime të grave, arrestohet një nga administratorët e grupit “Albkings”

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se është arrestuar një person që dyshohet se është një nga administratorët e grupit “Albkings”.

Sipas njoftimit, pas raportimeve në media Prokuroria ka iniciuar hetime për identifikimin e personave që kanë menaxhuar këtë llogari përmes të cilit është bërë shpërndarja e fotografive dhe videove të ndryshme intime të grave në aplikacionin Telegram.

“Prokuroria Themelore në Prishtinë njofton opinionin publik se pas publikimit të informatave në media për aktivitetet e grupit “Albkings” në rrjetin social “Telegram”, sipas detyrës zyrtare, ka iniciuar hetime dhe në koordinim të plotë me Policinë e Kosovës-Njësinë e Hetimeve të Krimeve Kibernetike ka ndërmarrë veprime hetimore në identifikimin e personave të cilët kanë menaxhuar këtë llogari dhe grupe të tjera që ndërlidhen me këtë grup, e përmes së cilit është bërë shpërndarja e fotografive dhe videove të ndryshme intime të femrave në aplikacionin e lartcekur, përfshirë edhe të dhënat personale të tyre për ofrimin e shërbimeve seksuale.”

Më pas, më 16 prill është arrestuar i dyshuari dhe Prokuroria thotë se do të vazhdojnë hetimet për identifikimin e personave tjerë të përfshirë në rast.

“Pas zbatimit të masave të fshehta teknike të hetimit dhe vëzhgimit, në orët e vona të dt.16.04.2024, është arrestuar fillimisht i dyshuari dhe me vendim të Prokurorit të Shtetit është ndaluar për 48 orë njëri nga administratorët e grupit në fjalë, për shkak të veprës penale “Vjedhja e identitetit dhe kredencialeve”, sipas KPRK-së, derisa në koordinim me policinë do të vazhdojnë të ndërmerren veprimet tjera shtesë hetimore në identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë rast.”

Lajmet Shpërndante fotografi e video intime të grave, arrestohet një nga administratorët e grupit “Albkings” >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>