Mentor Latifi emërohet ambasador i Kosovës në Zvicër

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka emëruar Mentor Latifin ambasador të Kosovës në Zvicër.

Njoftimin e ka publikuar Osmani në platformën “X”.

“Ambasadorit të emëruar Mentor Latifi i urova suksese në detyrën e tij si ambasador i ri i Republikës së Kosovës në Konfederatën Zvicerane. Jam i bindur se ai do të vazhdojë të punojë drejt forcimit të lidhjeve ndërmjet Kosovës dhe Zvicrës, një aleat i vjetër dhe shtëpia e shumë anëtarëve të diasporës sonë të gjallë”, ka shkruar Osmani.

Lajmet Mentor Latifi emërohet ambasador i Kosovës në Zvicër >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>