Kosovari vret pronarin e një lokali në Gjermani, pamje nga vendi i ngjarjes

Një kosovar ka qëlluar për vdekje pronarin e një lokali në Gjermani.

Një 38-vjeçar u vra nga të shtënat në Dusseldorf-Friedrichstadt herët në mëngjes të së dielës. I dyshuar është arrestuar, konfirmoi një zëdhënës i policisë.

Sipas njoftimeve të policisë, të shtënat janë dëgjuar në Herzogstrasse rreth orës 2:45 të mëngjesit. Sipas gjetjeve fillestare të policisë, në një lokal ka pasur një mosmarrëveshje mes një burri dhe pronarit. Më pas debati ka vazhduar jashtë derës.

Në fund, i dyshuari qëlloi disa të shtëna në drejtim të pronarit. Më pas mësohet se autori është futur sërish në lokal. Kur policia mbërriti menjëherë pas kësaj, ata mundën të arrestonin një burrë që qëndronte para derës me armë zjarri në dorë pa rezistencë.

Sipas policisë bëhet fjalë për një kosovar 52 vjeçar me banim në Gjermani. Për të vërtetuar 100 për qind se kush ishte autori, janë duke u zhvilluar hetime të mëtejshme, siç janë hetimet mjeko-ligjore, thotë një zëdhënës i policisë.

Çdo ndihmë erdhi shumë vonë për operatorin 38-vjeçar të restorantit, masat e ringjalljes nga policia dhe ekipet e shpëtimit nuk ishin të suksesshme.

Vendi i krimit ishte rrethuar.

Sipas informacioneve të gazetave atje, sipas të gjitha gjasave është përdorur vetëm një armë, pra nuk ka pasur shkëmbim zjarri.

Një banor i tha mediumit të dielën në mëngjes se ai ishte zgjuar gjatë natës nga disa të shtëna të qëlluara me shpejtësi. Përpara restorantit kishte ende mbetje të një pellgu të madh gjaku në asfalt. Mund të shiheshin edhe shenjat e policisë. Hyrja e lokalit ishte vulosur nga policia.

Prokurori publik dhe policia nuk dhanë detaje të tjera. Priten hetime të mëtejshme. Policia ka ngritur një skuadër për vrasje nën drejtimin e prokurorit publik.

Lajmet Kosovari vret pronarin e një lokali në Gjermani, pamje nga vendi i ngjarjes >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>