Deputetja e LDK-së: Kurti e ka shtyrë liberalizimin e vizave nga 2017 në 2023

Qytetarët e Kosovës mund të udhëtojnë pa viza në zonën Schengen, përpos Spanjës.

Për këtë meritat i ka marrë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Por deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami, ka deklaruar se Kurti e ka shtyrë liberalizimin e vizave nga 2017 në 2023.

“Fakti që Kosova është nën sanksione tregon më se miri meritat e Albin Kurtit për liberalizim. Megjithatë ai dhe LVV ka një meritë sa i përket liberalizimit, e kanë shty nga 2017 në 2023”, ka shkruar Bajrami.

Lajmet Deputetja e LDK-së: Kurti e ka shtyrë liberalizimin e vizave nga 2017 në 2023 >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>