Bujar Osmani shpall fitoren nga kampi shqiptar për president të Maqedonisë së Veriut

Buja Osmani, kandidat i Frontit Evropian për president të Maqedonisë së Veriut, ka shpallur fitoren e këtij fronti në kampin shqiptar.

Në selinë e BDI-së, ai ka shpallur fitoren.

“Më lejoni që përpara jush të shpall fitore të thellë”, ka thënë Osmani.

Lexo edhe:

Mbështetësit e BDI-së e bllokojnë selinë e VLEN-it në Shkup

Më pas ai, ka përmendur qytetet ku ka fituar BDI-ja.

“Kemi fituar në çdo komunë të vendit, fitore të thellë në Haraçinë, Vrapçishtë, Studeniçan, Bogovinë, Zhelinë, Resnje, në Strugë, Tetovë, Manastir, Kërçovë, Gostivar, etj”, tha Osmani.

Sipas rezultatet të deritashme Osmani ka fituar rreth 88 mijë vota dhe renditet i treti në garën e përgjithshme, në të cilën po prin kandidatja e VRMO-së.

Lajmet Bujar Osmani shpall fitoren nga kampi shqiptar për president të Maqedonisë së Veriut >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>