Von Cramon reagon pas bllokimit të autobusëve nga Serbia në kufirin me Kroacinë

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka reaguar pas bllokimit të autobusëve nga Serbia në kufirin me Kroacinë.

Ajo ka thënë se Serbia duhet të ndalojë së turpëruari vetën dhe menjëherë t’i lë udhëtarët të kalojnë kufirin.

“Liria e lëvizjes për të gjithë duhet të sigurohet, pa diskriminim në baza kombësie”, ka shkruar Cramon në platformën “X”.

Lajmet Von Cramon reagon pas bllokimit të autobusëve nga Serbia në kufirin me Kroacinë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>