Përshtatën shtëpinë dy katëshe në laborator droge, shpallet në kërkim pronari, në hetim 5 punonjës të OSHEE-së

Një banesë dykatëshe ishte përshtatur në një laborator të vërtetë droge në Malësinë e Madhe. Gjatë kontrollit të ushtruar në një banesë dykatëshe në fshatin Bzhetë, në një ambient të përshtatur me llamba u gjetën të kultivuara 145 bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa, një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis, 64 llampa, 64 rritës energjie dhe sende të tjera që shërbenin për kultivimin informoi sot policia e Shkodrës.

Në pranga një 23-vjeçar, shpallet në kërkim pronari i banesës dhe

Në pranga është vënë Xhoni Gjekaj, 23 vjeç si dhe u shpall në kërkim pronari i banesës Françesk Macoraj 30 vjeç, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Ndërsa po procedohen penalisht dhe 5 punonjës të OSHEE-së, për “Shpërdorim detyre”. Ka nisur procedimi në gjendje të lirë për shtetasit E. C., 35 vjeç, A. H., 51 vjeç, P. Z., 54 vjeç, P. S., 61 vjeç dhe S. H., 55 vjeç, të gjithë punonjës të OSHEE-së.

Operacioni policor antikanabis u kodua “LED”.

Lajmet Përshtatën shtëpinë dy katëshe në laborator droge, shpallet në kërkim pronari, në hetim 5 punonjës të OSHEE-së >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>