PD-PS drejt paqes në Kuvend, nisin negociatat

Teksa bllokimi i parlamentit nga ana e opozitës ka hyrë në muajin e 6 duket sikur palët tanimë janë drejt rrugës së zgjidhjes së krizës.

Kryetarja e e Kuvendit, Lindita Nikolla ka thirrur gjatë kësaj jave krerët e 4 grupeve parlamentare Gazment Bardhin, Bledi Çuçin, Dashamir Shehin dhe Mesila Dodën.

Takimi është konfirmuar edhe nga Dashamir Shehi, i cili ka qenë prezent në takim. Nikolla ka kërkuar nga krerët e grupeve gjetjen e rrugës për të zgjidhur krizën.

Një burim pranë takimit tha se paraprakisht është thënë që do pranohen dy komisione hetimore, ndërsa për Reformën Zgjedhore do diskutohet për të gjetur një mënyrë sesi të plotësohet kërkesa e opozitës.

Lajmi në përditësim…

Lajmet PD-PS drejt paqes në Kuvend, nisin negociatat >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>