Operacioni/ Urdhër-arrestet e SPAK për bandën që trafikonte klandestinë, zbardhen disa prej emrave të të akuzuarve

Janë publikuar emrat e disa prej personave të cilët u arrestuan në kuadër të një operacioni të SPAK, të cilët ishin pjesë e një grupi kriminal që trafikonin emigrante me pasaporta të falsifikuara.

Mësohet se në pranga janë vënë 20 persona, ndërsa u lëshuan 30 masa arresti me burg dhe 6 arrest shtëpie.

Në këtë grup kriminal ka qenë i përfshirë edhe një efektiv policie, ndërsa janë kontrolluar 51 ambiente.

Me anë të pasaportave të falsifikuara grupi i kalonte emigrantët nga toka dhe ajri për në vende të ndryshme.

Mësohet se disa prej personave që dyshohet se janë përfshirë në këtë aktivitet kriminal ndodhen në burg jashtë vendit.

Në operacion përveç SPAK dhe Policisë së Shtetit janë angazhuar edhe autoritetet në Spanjë, Itali, Kosovë dhe SHBA.

1-Arnold Shehu

2-Amarildo Luca

3-Ylli Çaushaj

4-Bashkim Sula

5-Besnik Lumaj

6-R. Marashi

7-Redi Salaj

8-Sokol Maloku

9-Fatmir Stankova

10-Gridi Elezi

11-Bajram Xhaja

12-Sibora Rexha

13-Bardhyl Imeri

Në kërkim

P.Canaj

Gjetur ne banesa:

Xhelil Alla

Ylli Ibrahimaj

Leonard Lama

Lajmet Operacioni/ Urdhër-arrestet e SPAK për bandën që trafikonte klandestinë, zbardhen disa prej emrave të të akuzuarve >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>