Kosova mund të përballej me Serbinë, por ndërron shorti

Sot u mbajt shorti i grupeve për kualifikimet në Kampionatin Evropian në hendboll.

Kosova ka rënë në grupin 6 ku do të ketë përballë Ukrainën, Ishujt Faroe dhe Holandën.

Fillimisht gjatë shortit ra edhe Serbia në këtë grup, por që kjo i detyroi organizatorët që ta përsërisin shortin, pasi që përballjet midis dyja shteteve nuk lejohen nga Federata Evropiane e Hendbollit.

Lajmet Kosova mund të përballej me Serbinë, por ndërron shorti >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>