Jurgen Uldedaj mposht boshnjakun Beljo, rrëmben gjerdanin e ‘WBA Continental Europe’

Lezhjani Jurgen Uldedaj është fitues i titullit kampion në “WBA Continental Europe”, në kategorinë Cruser.

Në një mbrëmje të paharrueshme në BMW Park në Mynih, boksieri shqiptar mposhti boshnjakun Damir Beljo me pikë pas 10 raundesh, në një duel që erdhi për shikuesit në ekranin e Radio Televizioni Shqiptar.

26-vjeçari, tashmë me 17 fitore dhe një humbje në karrierën e tij, arriti të mbajë ritmin gjatë 10 raundeve dhe të dominojë kundërshtarin, ndonëse me një eksperiencë më të madhe.

Qëndrueshmëri e jashtëzakonshme, e shpërmbyer në fund dhe me titullin e “WBA Continental Europe”.

Lajmet Jurgen Uldedaj mposht boshnjakun Beljo, rrëmben gjerdanin e ‘WBA Continental Europe’ >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>