Gati finalja e Champions Borussia Dortmund-Real Madrid, dalin formacionet

Bota e futbollit mban frymën, teksa në Wembley, Dortmund dhe Real Madrid kërkojnë të fitojnë Champions League. Finalja e madhe, që do të luhet nën prezencën e 90 mijë tifozëve në Londër, premton spektakël dhe emocione të mëdha.

Pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare. Si Anceloti, ashtu edhe Terzic kanë vendosur për titullarët, teksa nga minuta e parë luajnë më të mirët.

Madrilenët synojnë trofeun e 15-të, ndërsa verdhezinjtë kanë arritur ta fitojnë vetëm një herë Champions League. Arbitër kryesor është caktuar slloveni Vincic.

Lajmet Gati finalja e Champions Borussia Dortmund-Real Madrid, dalin formacionet >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>