Fronti Europian kryeson në bllokun shqiptar, ndërsa VMRO-DPMNE në atë maqedonas

Kanë dalur rezultatet e para nga rrethi i dytë i zgjedhjeve parlamentare.

Nga 24,79 për qind e votave të numëruara në 862 vendvotime, në bllokun shqiptar prin Fronti Europian me 22,48% ose me 46.202 pasuar nga VLEN me 22,48% ose 38.840.

Në bllokun maqedonas prin VMRO -DPMNE me 33,80% ose 70.929 vota, më pas LSDM me 11,31% ose 24.028 votues dhe Levica me 5,14 ndërsa ZNAM me 3,76%.

Lajmet Fronti Europian kryeson në bllokun shqiptar, ndërsa VMRO-DPMNE në atë maqedonas >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>