Deputeti Shehu: Anëtarësimi në KiE, i hap rrugën dënimit të gjenocidit serb në Kosovë

Deputeti Tritan Shehu, ka sjellë në vëmendjen në seancën e sotme votimin në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës, pro anëtarësimit në Këshill.

Ai tha se kjo ishte një ngjarje e rëndësishme për rajonin dhe i hap rrugë njohjes së gjenocidit serb në Kosovë.

“Mendoj që sot ta nisim seancën duke thënë urime Kosovë për votën për anëtarësimin e saj në KiE, ngjarje kryesore për stabilitetit në rajon dhe rrugën europiane të Rajonit. Është një ngjarje që na përket të gjithëve. Ishte një ngjarje e shumëpritur. Shpresojmë që edhe vendimi i ministrave në maj të jetë i njejtë. Kjo është e rëndësishme për hapjen rrugë të dënimit të Gjenocidit serb në Kosovë”, tha ai.

Lajmet Deputeti Shehu: Anëtarësimi në KiE, i hap rrugën dënimit të gjenocidit serb në Kosovë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>