Deklarata e Zhegrovës në Kosovë, tremb klubin francez

Edon Zhegrova zhvilloi sezonin e jetës në Francë, ku me 12 gola dhe 10 asiste ishte një nga lojtarët më të mirë të Lille.

Këto shifra dhe paraqitja e tij pritet të largojnë Zhegrovën gjatë verës, fakt që e ka pranuar edhe vetë lojtari nga Kosova, duke shprehur dëshirën e tij për t’u transferuar në një ekip më të madh:

“Mendoj se kam dhënë më të mirën time te Lille. Mendoj se tani ka ardhur momenti të transferohem në një klub më të madh”, u shpreh Zhegrova për Oxygen.

Zhegrova u transfera te Lille në janar të 2022 nga Bazeli për 7 milionë euro, por tani vlera e kartonit të tij është dyfishuar.

Lajmet Deklarata e Zhegrovës në Kosovë, tremb klubin francez >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>