Çifti gjen gjatë rinovimit të oxhakut letrat misterioze të shkruara 100 vite më parë

Një çift anglez në mes të rinovimit të shtëpisë së tyre bëri një zbulim befasues pas oxhakut: një grumbull letrash që datojnë gati 100 vjet më parë.

Laura dhe Jason Lamonby-Parker thanë se kanë rinovuar shtëpinë e tyre në Widnes, Cheshire, që kur blenë shtëpinë 100-vjeçare në mars 2023, dhe ata u befasuan kur gjetën disa letra të vjetra kur rregulluan oxhakun e dhomës së ndenjes.

Çifti tha se letrat e ruajtura mirë datojnë nga 1934, 1935, 1936 dhe 1937 dhe i drejtoheshin zonjës Rhoda Taylor.

Çifti ka kontaktuar me pronarët e mëparshëm të shtëpisë, por nuk kanë pasur asnjë informacion për askënd me atë emër.

Lamonby-Parkers thanë se shpresojnë t’i kthejnë letrat një të afërmi nëse mund të gjejnë më shumë informacion rreth identitetit të Taylor./abcnews.al

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>