Zyrtare/ Marash Kumbulla ikën nga Roma, prezantohet te Sassuolo

Marash Kumbulla është mbrojtësi më i ri i Sassuolos në Serie A, aty ku gjen edhe Nedim Bajramin. 23-vjeçari ka lënë Romën dhe për gjashtë muaj do luajë si i huazuar në klubin tjetër të Serisë A.

Pas kalimit të testeve mjekësore, Kumbulla është prezantuar edhe nga Sassuolo, me lojtarin që do jetë i huazuar deri në verën e këtij viti. Për shkak të lëndimit, Kumbulla nuk ka luajtur asnjë minutë këtë sezon.

Mbrojtësi kërkon hapësira edhe për shkak se dëshiron një ftesë nga Sylvinho për në Kombëtare, me Euro 2024 që gjen Shqipërinë në grupin B të finaleve të Gjermanisë.

Lajmet Zyrtare/ Marash Kumbulla ikën nga Roma, prezantohet te Sassuolo >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>