Zvicra del me një reagim pas heqes së barrikadave nga KFOR-i

Heqja e barrikadave nga KFOR-i, Zvicra del me një reagim.

Pas njoftimit të KFOR-it se po kryen disa operacione për t’i hequr barrikadat e mbetura në veri të Kosovës, ka reaguar edhe misioni i Zvicrës në NATO.

Në reagim thuhet se “Zvicra është e përkushtuar për paqen dhe sigurinë në Ballkanin Perëndimor dhe të misionit të NATO-s”.

Kujtojmë se KFOR-i tek sot ka nisur heqjen e barrikadave tek Kërrshi i Dudës në veri të vendit.

Kjo pasi ato nuk u hoqën nga bandat kriminale serbe.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!