Zëvendëskryeministri Bislimi ngushëllon familjet e viktimave që humbën jetën nga sulmi në Beograd

Bislimi ngushëllon familjet e viktimave që humbën jetën nga sulmi në Beograd.

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Bislimi ka ngushëlluar familjet serbe që kanë humbur familjarët e tyre nga sulmi me armë sot në një shkollë Beograd, ku mbetën të vrarë tetë persona dhe roja i shkollës.

Bislimi ka thënë se të shtënat në Beograd ishin tragjike dhe tronditëse.

“Asgjë s’mund t’i arsyetojët këto veprim. Shpreh ngushëllimet e mia për familjet e viktimave dhe u dëshiroj shërim të shpejtë të lënduarve”, ka shkruar ai.

Një adoleshent 14-vjeçar dyshoi se qëlloi mësuesin e tij të mërkurën në mëngjes brenda një klase në një shkollë në Beograd, përpara se të hapte zjarr ndaj nxënësve të tjerë dhe rojeve të sigurisë. Tetë studentë dhe një roje sigurie u vranë në sulm, tha ministria e brendshme e Serbisë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!