Zelensky: Ukraina do të vazhdojë të luftojë në 2023-tën

Ukraina do të vazhdojë të luftojë në vitin 2023 dhe është “gati për çdo gjë”, ka thënë presidenti i vendit Volodymyr Zelensky.

Ky do të jetë “viti i kthimit”, tha ai në një fjalim për natën e ndërrimit të moteve.

“Kthimi i njerëzve tanë. Ushtarët – në familjet e tyre. Të burgosurit – në shtëpitë e tyre. Emigrantët – në Ukrainën e tyre”, tha ai.

Zelensky tha se dëshironte fitore kundër Rusisë dhe një jetë normale për ukrainasit pa shtetrrethim apo alarme ajrore.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!