Zelensky dhe Metsola publikojnë një foto, në prapavijë shihet Ibrahim Rugova

Ndonëse ka 17 vite që ka vdekur, ish-presidenti Ibrahim Rugova u pa në një fotografi të botuar nga Volodymyr Zelenksy, presidenti karizmatik i Ukrainës, dhe Roberta Metsola, presidente e Parlamentit Evropian.

Në fakt, ishte zonja Metsola, e cila si presidente e PE-së, e mirëpriti Zelenskyn në Bruksel.

E pas takimit zonja Metsola zgjodhi të publikoj një fotografi në Instagram.

Në fotografinë në hollin e Parlamentit Evropian, shihet edhe tanimë ish-presidenti i ndjerë, Ibrahim Rugova.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!