“Zbrita nga avioni dhe nuk arrita ta takoj”, Argita Malltezi tregon arrestimin e Jamarbërit: Mllef politik i Ramës!

Vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, Argita Malltezi ka rrëfyer momentin e arrestimit të bashkëshortit të saj, Jamarbër Malltezi, me urdhër të SPAK-ut në Aeroportin e Rinasit.

Malltezi tha se sa kishte zbritur nga avioni, kur në një telefonatë të shkurtër me Abi Malltezin, ai i tha se po e arrestonin.

Në studion e “Top Story” në Top Channel, ajo tha se fillimisht i telefonoi vëllait të saj, Shkëlzen Berishës, për të mos shqetësuar prindërit.

Malltezi kritikoi mënyrën se si i arrestuan bashkëshortin në Rinas, duke thënë se ishte diktuar nga mllefet politike të Edi Ramës.

“Nuk arrita të takohesha, i gjithë momenti ishte i mirëmenduar. Unë zbrita nga avioni fola me të dhe pas pak më tha po më arrestojnë. Mendja në fillim më shkoi te pushteti policor i Edi Ramës. Nuk më shkoi në mendje, prisja çdo gjë, por veprimi i policisë është diktuar nga mllefet politike të Edi Ramës. Ajo që më vonë më ka skandalizuar ka qenë manipulimi i tmerrshëm i drejtësisë.

Të parin në telefon mora vëllain se nuk doja të shqetësoja prindërit. Ata ishin jashtë Tiranës. Me Abin arrita të flas, atë natë shkoi dhe e takoi avokatja. Do të ketë qenë “shok” për të, por moralisht ishte shumë mirë. E prisja që Edi Rama mund të bënte çdo gjë”, u shpreh ndër të tjera Malltezi.

Lajmet “Zbrita nga avioni dhe nuk arrita ta takoj”, Argita Malltezi tregon arrestimin e Jamarbërit: Mllef politik i Ramës! >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>