Xhiro e 33-të në Albi Mall Superligë starton sot

Xhiro e 33-të në elitën e futbollit kosovar starton sot (e shtune) me dy ndeshje shumë interesante që janë në program për tu zhvilluar.

Dukagjini dhe Malisheva është dueli kryesor i ditës së sotme që do të zhvillohet në stadiumin ’18 qershori’ në Klinë.

Dukagjini dhe Malisheva është dueli kryesor i ditës së sotme që do të zhvillohet në stadiumin ’18 qershori’ në Klinë.

Vendasit duan të rikthehen te fitoret pas asaj humbje në Gjilan pasi ende shpresojnë për një vend që i dërgon sezonin e ardhshëm.

Në anën tjetër mysafirët të udhëhequr nga Bylbyl Sokoli janë në top formë ku kanë tre fitore radhazi dhe nuk duan të humbasin këtë sfidë.

Duel shumë interesant do të zhvillohet edhe në stadiumin ‘Riza Lushta’ në Mitrovicë, ku Trepça ’89 pret Drenicën.

Lajmet Xhiro e 33-të në Albi Mall Superligë starton sot >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!