Vuçiq paralajmëron se më 20 janar e pret një takim i madh me Lajçakun

Vuçiq: Më 20 janar na pret një takim i madh me Lajçakun.

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, në një prononcim para gazetarëve ka treguar për kundërpërgjigjen që ia kishin kthyer BE-së, Gjermanisë dhe Francës për planin franko-gjerman, raporton Gazeta Express.

Vucic ka thënë se në atë përgjigje përmes një non-paper kanë treguar vijat e kuqe të Serbisë sa i përket marrëveshjes me Republikën e Kosovës.

Derisa ka thënë se e mirëpret faktin që delegacioni amerikani kryesuar nga Chollet nga insistuar në zbatimin e marrëveshjes për Asociacionin, shkruan tanjug, trasnmeton Express.

Ndërkohë ka përmendur edhe një takim që sipas tij do të ndodh me datën 20 janar me emisarin sllovak Miroslav Lajcak, e të cilin e ka quajtur takim të madh.

“Ta shohim si do të duket”, ka thënë Vuçiq.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!