Vuçiq: Nëse do ta njihja Kosovën do ta fitoja Çmimin Nobel

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një intervistë në një televizion miqësor ndaj tij në Serbi, TV Pink, ka thënë se po ta njihte Kosovën do ta merrte Çmimin Nobel.

Vuçiq pothuajse në secilin paraqitje luan ndonjë rol, herë paraqitet si i fuqishëm, herë si viktimë ndërsa sonte serbëve iu prezantua si patriot i madh serb që po reziston për ta njohur Kosovën.

“Nëse do ta njihja Kosovën e pavarur, do t’ju them menjëherë – do ta fitoja Çmimin Nobel për Paqe”. Dhe çfarë më duhet në jetën time? Kam nevojë për respektin e popullit tim, respektin e qytetarëve të Serbisë. Nuk më intereson çfarë mendojnë të huajt”, tha ai.

Lajmet Vuçiq: Nëse do ta njihja Kosovën do ta fitoja Çmimin Nobel >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>