Votimi i 21 prillit në Veri / Kjo është pyetja që do t’iu parashtrohet votuesve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) sot ka miratuar përmbajtjen e fletëvotimit që do të përdoret në procesin e votimit të 21 prillit, ku qytetarët në veri do të votojnë pro ose kundër shkarkimit të kryetarëve.

Votuesve do t’iu parashtrohet kjo pyetje:

A pajtoheni që (emri dhe mbiemri i kryetarit të komunës) të largohet nga funksioni i kryetarit të Komunës (emri i komunës)?

Lajmet Votimi i 21 prillit në Veri / Kjo është pyetja që do t’iu parashtrohet votuesve >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>