Vogel: Është momenti që Spanja, Greqia, Rumania, Sllovakia e Qiproja ta njohin Kosovën

Hulumtuesi i Këshillit të Politikave të Demokratizimit, Toby Vogel, përmes një postimi në platformën “X” është shprehur se është momenti që Spanja, Greqia, Rumania, Sllovakia e Qiproja ta njohin Kosovën.

Ai tha se gjithashtu është koha që Bashkimi Evropian (BE) të revokojë masat e saj, siç i quajti ai, të pajustifikuara dhe disproporcionale ndaj Kosovës.

“Përkujtim periodik se pikërisht tani do të ishte një moment i shkëlqyer për Spanjën, Greqinë, Rumaninë, Sllovakinë dhe ndoshta edhe Qipron që ta njohin Kosovën. Gjithashtu, që BE-ja të revokojë masat e saj të pajustifikuara dhe disproporcionale ndaj Kosovës”, thuhet mes tjerash Vogel.

Lajmet Vogel: Është momenti që Spanja, Greqia, Rumania, Sllovakia e Qiproja ta njohin Kosovën >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>