Vlora Çitaku: Kosova e ka një kryeministër që do me mbajtë ders, nuk di të qeverisë

Çitaku: Kosova e ka një kryeministër që do me mbajtë ders, nuk di të qeverisë.

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, e ka nisur vitin e ri me kritika ndaj qeverisë dhe kryeministrit Albin Kurti.

Në një postim në Facebook, të publikuar të martën, Çitaku ka shkruar se Kurti nuk di as nuk do që të qeverisë.

“Kosova e ka një Kryeministër që don me mbajtë ders, po që nuk din e qe besa as nuk don me qeverisë. Kaq për të dhe qeverisjen Kurti”, ka shkruar nënkryetarja e PDK-së.

PDK, partia më e madhe opozitare në Kuvend, së fundmi ka akuzuar kryeministrin Kurti se ka bërë marrëveshje të fshehtë politike me Serbinë, për t’i hequr barrikadat në rrugët e veriut, në këmbim të lirimit në arrest shtëpia të Dejan Pantiqit, që akuzohet për sulm terrorist.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!