Vjosa Osmani takim ‘kokë më kokë’ me Erdogan në Turqi, zbardhen detajet e bisedës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot është takuar në Turqi me presidentin Reccep Tayip Erdogan.

Osmani ka thënë se e ka falënderuar presidentin turk për përkrahjen, miqësinë dhe përkushtimin për Kosovën.

“Faleminderit, President Erdogan! Për miqësinë, për përkushtimin dhe për mbështetjen për Kosovën! Kënaqësi ta rikonfirmojmë punën tonë të përbashkët për thellimin e raporteve bilaterale dhe fuqizimin e lidhjeve ndërmjet vendeve dhe qytetarëve tanë!”, ka shkruar Osmani.

Lajmet Vjosa Osmani takim ‘kokë më kokë’ me Erdogan në Turqi, zbardhen detajet e bisedës >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>