Vjedhje në xhaminë në Prishtinë, kaq është shuma e parave

Një imam ka raportuar në polici se persona të panjohuar kanë vjedhur brenda xhamisë në rrugën “Ilir Konushevci” në Prishtinë.

Sipas policisë, nga arka e xhamisë janë vjedhur rreth 150 euro.

Rasti është duke u hetuar.

Njoftimi i plotë i policisë:

VJEDHJE E RËNDË/Rr. Ilir Konushevci, Prishtinë 07.01.2023 – 06:48. Ankuesi mashkull kosovar-imam, ka raportuar se persona të panjohur, me forcë kanë depërtuar në brendinë të xhamisë dhe nga arka i kanë vjedhur rreth 150€ kesh (para). Rasti në procedurë hetimore.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!