VIDEO/ Taravari tradhton LEN-in: Me Besën dhe Alternativën nuk na lidh asgjë

Ish-kreu i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka deklaruar se Aleancën për Shqiptarët nuk e lidh asgjë me partitë BESA dhe Alternativa.

Deklarata ka hapur politika teksa vjen në një moment kur Taravari është bërë pjesë e koalicionit LEN-i.

“Ne jemi parti autonome, e bëjmë betejën deri në zgjedhje, pas zgjedhjeve, ҫdo parti është autonome. Nuk më lidh asgjë me Besën me Alternativën. Sikur që në 2020 kemi bashkëpunuar me Alternativën, kto ishin Alternativa, ose me Besën, e kemi lutur në 2020-tën të jemi bashkë. Kto ishin, nuk na lidh asgjë”, deklaroi Taravari në RTV Dukagjini.

Gjithashtu ai e ka quajtur partinë Alternativa si derivat të BDI.

Deklaratat e Taravarit vijnë pasi ai dhe grupimi i tij firmosën marrëveshje me kolicionin LEN ku bëjnë pjesë BESA, Alternativa dhe partia e Izet Mexhitit.

Të shtunën e 18 shkurtit Arben Taravari u shkarkua si kryetar i Aleancës për Shqiptarët nga 593 delegatët e Kongresit.

Lajmet VIDEO/ Taravari tradhton LEN-in: Me Besën dhe Alternativën nuk na lidh asgjë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>