VIDEO/ Shtëllungë e madhe tymi, momenti i shpërthimit në Lushnje

Momentet e shpërthimit në një magazinë në Lushnjë tregojnë një shtëllungë të madhe tymi që ngrihet në ajër.

Pamjet e mëposhtme tregojnë se sa i fuqishëm ka qenë shpërthimi, sa për pak sekonda tymi është ngritur në ajër.

Roland Hoxha dhe i biri, Elidion ishin duke punuar në vinç ku me ndihmën e tij ngrinin 2 bombola oksigjeni me të cilat po kryenin saldime në pjesën e tarracës.

Dyshohet se gjatë punës një bombol u shkëput nga vinçi dhe u përplas në tokë duke shkaktuar një shpërthim që shkatërroi gjithçka dhe mori jetën e të dyve.

Nga fuqia shpërthyese u shkëputën telat e tensionit të lartë 110 kv që kalonin sipër magazinës që po ndërtohej nga deputeti i Partisë Socialiste prej 2 mandatesh në Lushnje Bujar Çela, i cili mbeti i plagosur së bashku me gjashtë persona të tjerë të cilët kanë qenë duke punuar në magazinën e tij.

Të dëmtuarit u transportuan në spital për ndihmë mjekësore, ndërsa për manovratorin e vinçit Roland Hoxha i cili ndërroi jetë në vendngjarjen dhe të birin Lidio, i cili ndërroi jetë 2 orë më vonë, mjekët nuk mundën të bëjnë gjë, pasi dëmtimet ishin të konsiderueshme.

Për ta ishte dita e parë e punës ne këtë kantier qe rezultoi dhe e fundit. Për sa i përket të plagosurve në Tiranë janë transportuar në spital Sokol Lumi (Spitali Traumës) dhe deputeti socialist Bujar Çela.

Ndërkohë në Lushnjë janë të lënduarit Sajmir Korreshi, Ilia Sota, Lunedi Golemi, Eriget Gorovelli dhe Ervis Sharka.

Lajmet VIDEO/ Shtëllungë e madhe tymi, momenti i shpërthimit në Lushnje >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>